°C

Terytorialsi pomagają w walce z pandemią

foto: archiwum WOT
 

Wojska Obrony Terytorialnej włączają się w walkę z koronawirusem. Uczestniczą w niej także lubuscy żołnierze, którzy służą w 12. Wielkopolskiej Brygadzie Wojsk Obrony Terytorialnej.

Sprawdzają, czy przestrzegana jest kwarantanna, pomagają medykom m.in. w Zielonej Górze, a także rozwożą żywność do osób starszych i potrzebujących pomocy.

Podporucznik Anna Jasińska mówi, że podobna pomoc jest realizowana w całym kraju, a wszystko to odbywa się pod kryptonimem „Odporna Wiosna”:

Dowódca 12. Wielkopolskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej, pułkownik Rafał Miernik mówi, że żołnierze sprawdzają, czy osoby objęte kwarantanną pozostają w domu. Dowożą także leki do placówek medycznych. Wcześniej pomagali także zorganizować polowy Szpitalny Oddział Ratunkowy w Zielonej Górze: 

– Część terytorialsów pomaga także służbom granicznym – dodaje kapitan Marcin Misiak:

Wojska Obrony Terytorialnej stworzyły również infolinię dla osób potrzebujących wsparcia psychologicznego. Infolinia jest całodobowa i bezpłatna. Pomoc udzielana jest pod numerem 800-100-102.

Posłuchaj relacji: 


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku