°C

Darmowe badania laryngologiczne w szpitalu w Zielonej Górze

Fot. pixabay.com
 

Palisz? Nadużywasz alkoholu? Boli cię gardło lub masz problemy z przełykaniem? Zgłoś się na darmowe badania laryngologiczne organizowane przez Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze.

Kolejna edycja tej akcji odbędzie się już w najbliższą sobotę, 7 kwietnia, w ramach Światowego Dnia Zdrowia, a z badań – po wcześniejszym zarejestrowaniu się – będą mogli skorzystać mieszkańcy z każdego zakątka regionu.

Jak zaznacza Marek Działoszyński, prezes zielonogórskiego szpitala, badania są częścią szeroko zakrojonego programu profilaktyki i wczesnego wykrywania nowotworów głowy i szyi, jaki jego placówka realizuje od maja ubiegłego roku:

 

Program profilaktyki i wczesnego wykrywania nowotworów głowy i szyi przewiduje przebadanie 2,5 tys. osób z tzw. grup ryzyka.

– To o tyle ważne, że tego typu nowotwory występują coraz częściej, a wiele z nich wykrywanych jest niestety zbyt późno – mówi dr Róża Poźniak – Balicka, kierowniczka Klinicznego Oddziału Radioterapii w Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze:

 

Witold Maciej Iciek, kierownik Klinicznego Oddziału Otolaryngologii w zielonogórskim szpitalu, podkreśla, że realizowane przez nich badania profilaktyczne okolic głowy i szyi mają charakter kompleksowy i wykonywane są przy użyciu najnowocześniejszego sprzętu:

 

Dodajmy, że wszystkie informacje na temat bezpłatnych badań wykonywanych w Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze w ramach programu profilaktyki i wczesnego wykrywania nowotworów głowy i szyi, znajdują się na stronie internetowej placówki: www.szpital.zgora.pl

Tam też można znaleźć numery telefonów, pod które należy zadzwonić w celu rejestracji oraz krótką ankietę, która pozwoli określić, do której grupy ryzyka należy osoba zgłaszająca się na badania.

A więcej o całej akcji w zakładce Popołudniówki Radia Zachód.

 

 

 


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku