°C

Moc Kultury 4.03.2020r

źródło. Muzeum Ziemi Lubuskiej
 

Stowarzyszenie Inicjatywa Sceniczna Fruuu zaprasza na Poranne Warsztaty  Improwizacji Teatralnej  – POZIOM 1.

Pierwsze spotkanie dziś w godzinach od 11.00 do 13.00 w Zaułku Artystów „Krzywy Komin” (ul. Fabryczna 13B) w tzw. „Sali kabaretowej”. Poprowadzi je Patryk Cyplik.

O godz. 16.00 w ramach Studium Wiedzy o Sztuce i Historii w Muzeum Ziemi Lubuskiej wspomnienie o Klemie czyli wykład pt. „Klem – crème de la crème. Wystawa w 40. rocznicę śmierci Klema Felchnerowskiego”. Tytuł wystawy nawiązuje do poetyckich talentów malarza, który z wielką łatwością potrafił znajdować rymy do różnych słów. W tym zakresie nawet toczył słowne pojedynki z przyjaciółmi. Spotkanie poprowadzi Leszek Kania, kurator ekspozycji, a jego gościem będzie dr Stanisław Kowalski – przyjaciel i współpracownik Klema.

Godzinę później o  godz. 17.00   także w Muzeum Ziemi Lubuskiej otwarcie wystawy „Z biegiem rzeki. Dzieje Żydów nad Odrą”.

Wystawa poświęcona jest wybranym aspektom historii Żydów po obu stronach Odry. Jest ona zaproszeniem do refleksji i dialogu między dawnymi i obecnymi mieszkańcami regionu oraz do odkrywania polsko-niemiecko-żydowskiego dziedzictwa kulturowego tych ziem. Ekspozycja czynna będzie do 26 kwietnia.

Jeszcze do 8 marca w BWA można oglądać grafiki Marii Apoleiki – „Krajobraz z pudelkiem. Zapiski z podróży po przedmieściach”.

Na Wykład: „Zaginiony zamek księcia Bolka II Małego” zaprasza Instytut Historii Uniwersytetu Zielonogórskiego. Początek o godz. 17.00.

W wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej również o 17.00  rozpocznie się  debata  pod hasłem „Siła kobiet i polityka”.

Dziś kolejna środa z Rockowym  Jam Session organizowanym  przez zespół Amarena oraz przyjaciół i znajomych. Jammowanie jest bezpłatne i  odbywa się w co drugą środę w klubie Jazzkino przy ul. Sobieskiego od godziny 20.00.
Klub zaprasza do wspólnego grania (można zabrać własne instrumenty) oraz zabawy!

W Cinema City do obejrzenia m.in. nowy film Patryka Vegi „Bad Boy”, polski film romantyczny „365 dni”, komediodramat „Emma”, nominowany do Oskara francuski film „Nędznicy”  i oscarowy, koreański „Parasite”.

 

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku