°C

S. Iwan: Trzeba pamiętać o Żołnierzach Wyklętych

fot. D. Sawicki
 

Zielona Góra uczciła Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych. Miejskie uroczystości objęły złożenie kwiatów pod Tablicą Pamięci przy Areszcie Śledczym, mszę i uroczyste zgromadzenie pod Pomnikiem Żołnierzy Wyklętych na placu majora Adama Lazarowicza.
Dzisiaj w Rozmowie Punkt 9 Stanisław Iwan, członek partii Porozumienie i wnuk Adama Lazarowicza wspominał, że dziadek nie godził się z systemem komunistycznym.

Po wojnie, w konspiracji, działał w Rzeszowie, a później na Dolnym Śląsku:

Adam Lazarowicz w 1992 roku został zrehabilitowany i pośmiertnie awansowany do stopnia podpułkownika – dodawał Stanisław Iwan, zaznaczając, że o tamtych czasach trzeba pamiętać:

Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych obchodzimy od 2011 roku.


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku