°C

Marsz pamięci Żołnierzy Wyklętych przeszedł po raz siódmy

 

Ponad 100 osób wyruszyło o godz. 18.00 spod Pomnika Bohaterów w Narodowym Marszu Żołnierzy Wyklętych. Wydarzenie zorganizowała Młodzież Wszechpolska.

Marsz odbył się już po raz siódmy. Kolumna ruszyła ulicą Bohaterów Westerplatte, następnie zgromadzeni przeszli ulicami Reja, Moniuszki, Konstytucji 3 Maja, aż do placu żołnierza niezłomnego Adama Lazarowicza.

Podczas marszu skandowano patriotyczne hasła i zapalono pochodnie. Wydarzenie licznie zabezpieczali zielonogórscy policjanci:

Przypomnijmy, że 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Nie jest to data przypadkowa. W tym dniu w 1951 roku, w więzieniu mokotowskim w Warszawie wykonano wyroki śmierci na siedmiu członkach IV Zarządu Głównego Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość będących ostatnimi koordynatorami walki z sowiecką okupacją.

Marsz pamięci Żołnierzy Wyklętych przeszedł po raz siódmy - Radio Zielona Góra 97,1FM

 


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku