°C

Chwała niezłomnym bohaterom! [DUŻO ZDJĘĆ]

 

Przemarszem z konkatedry pw. Św. Jadwigi i uroczystym apelem na placu Adama Lazarowicza zakończyły się miejskie obchody Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych.

Po mszy zebrani przeszli na plac, gdzie uczczono pamięć pomordowanych żołnierzy niezłomnych. W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele władz miasta, członkowie organizacji patriotycznych i poczty sztandarowe zielonogórskich szkół.

Stanisław Iwan wnuk Adama Lazarowicza przypomina, że wielu żołnierzy niezłomnych zginęło w ubeckich więzieniach:

Bezwzględnie powinniśmy zachować pamięć o żołnierzach wyklętych – mówi jeden z potomków pułkownika Jana Kudły, noszącego kryptonim „Ryś”:

A o godz. 18.00 na tradycyjny marsz z okazji Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych zapraszają przedstawiciele Młodzieży Wszechpolskiej. Start spod Pomnika Bohaterów.

 

 


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku