°C

Pamiętamy o Żołnierzach Niezłomnych

fot. daniel sawicki
 

O godz. 13.00 w konkatedrze pw. Św. Jadwigi zakończyła się msza św. poświęcona pamięci żołnierzy niezłomnych. Zgromadzeni przechodzą właśnie na plac im. Adama Lazarowicza, gdzie odbędzie się uroczysty apel.

W marszu udział biorą przedstawiciele organizacji patriotycznych, władze miasta, rodziny pomordowanych żołnierzy oraz młodzież.

Uczniowie zielonogórskich szkół podkreślali, że pamięć o historii i ludziach, dzięki którym mamy dziś wolność jest naszym obowiązkiem:

Apel na placu Adama Lazarowicza rozpocznie się o godz. 13.30. Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych obchodzimy już po raz 10. 

 


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku