°C

Wyklętych uczczono przy areszcie

fot. Daniel Sawicki
 

Złożeniem kwiatów i apelem pod tablicą Pro Memoria Więźniom Politycznym, Ofiarom Represji Komunistycznych rozpoczęły się dzisiejsze obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy wyklętych.

Pod obeliskiem umiejscowionym przy areszcie śledczym pojawili się potomkowie żołnierzy niezłomnych, przedstawiciele władz państwowych i organizacji patriotycznych. Nie zabrakło również młodzieży.

Pamięć o pomordowanych żołnierzach powinniśmy obchodzić w sposób szczególny – powiedział wicewojewoda Wojciech Perczak:

Dr Tadeusz Dzwonkowski podkreśla, że walka żołnierzy wyklętych była wprost walką z systemem sowieckim:

W konkatedrze pw. Św. Jadwigi rozpoczyna się właśnie msza św. w intencji bohaterów walk narodowościowo-wyzwoleńczych. Bezpośrednio po niej nastąpi przejście na plac im. Adama Lazarowicza, gdzie odbędzie się uroczyste zgromadzenia i apel pamięci.

 

 

 


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku