°C

Politycy o pamięci Żołnierzy Wyklętych

fot. A. Adaszyńska
 

Jutro w Zielonej Górze obchody Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych. Miejskie uroczystości rozpoczną się o 11.00 złożeniem kwiatów pod Tablicą Pamięci przy Areszcie Śledczym. Później zaplanowano mszę i uroczyste zgromadzenie pod Pomnikiem Żołnierzy Wyklętych.
Temat Żołnierzy Wyklętych poruszyli dzisiaj goście Politycznego Podsumowania Tygodnia.

Zbigniew Kościk z PiS uważa, że jako narodowi potrzebne są nam ideały kształtujące tożsamość:

Należy dążyć do tego, żeby naród miał wiedzę historyczną, a nie tylko świadomość – komentował Tomasz Nesterowicz z SLD. Jego zdaniem, nie należy do jednego worka wrzucać takich Żołnierzy Wyklętych jak Inka i Ogień:

Tomasz Bratkowski z Konfederacji uważa, że warto obchodzić dzień Żołnierzy Wyklętych:

Również Arkadiusz Dąbrowski z PSL wskazywał, że dobrze, że święto zostało ustanowione:

Pamiętajmy, że nie wszystko jest jednoznacznie oceniane – dodawał Adam Urbaniak z PO, przywołując dyskusję na temat postawienia pomnika Żołnierzy Wyklętych i placu majora Adama Lazarowicza w Zielonej Górze. Jego zdaniem, warto się pochylić nad tematem, żeby historię odkłamać:

Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych obchodzony jest od 2011 roku.

 


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku