°C

Podpisano umowę na remont mostu w Cigacicach

fot. Daniel Sawicki
 

Prawie dwa lata mogą potrwać prace rewitalizacyjne na moście w Cigacicach. Remont wykona wrocławskie konsorcjum firm Probudowa.com. Koszt wyniesie około 12 mln zł.

Dziś podpisano umowę na wykonanie prac. Krzysztof Romankiewicz, starosta zielonogórski podkreśla, że dzięki remontowi mieszkańcy okolicznych miejscowości będą mieli zapewnione bezpieczeństwo komunikacyjne na wiele lat:

Jerzy Materna przypomniał, że na drogi rząd przeznacza w tym roku 5 miliardów złotych.

Prezydent Zielonej Góry Janusz Kubicki zauważył, że inwestycji nie udałoby się zrealizować bez pomocy rządu:

Przypomnijmy, że miasto Zielona Góra przejęło przeprawę w momencie połączenia miasta z gminą, czyli w 2014 roku. 1 kwietnia 2019 roku, ze względu na fatalny stan techniczny, most został zamknięty dla pojazdów powyżej 3,5 tony, co wywołało powszechne protesty mieszkańców.

W czerwcu 2019 roku premier Mateusz Morawiecki zdecydował o przyznaniu kwoty 12 mln zł z puli rządowej na remont obiektu. W ramach prac zostanie odnowiona nawierzchnia asfaltowa, zostanie rozebrana i ustawiona nowa konstrukcja stalowa, a podpory zostaną wzmocnione. Podczas remontu przeprawa będzie całkowicie zamknięta.

Wykonawca wejdzie na plac budowy w przyszłym tygodniu.

 

 


- - - OGŁOSZENIE REDAKCJI - - -


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku