°C

Zatrzymano sprawców potrącenia policjantów

Fot. Lubuska Policja
 

Obława policyjna zakończona - zatrzymano mężczyzn, którzy potrącili wczoraj dwóch policjantów.

Przypomnijmy, wczoraj około 16:00  w lesie obok miejscowości Nowy Klępsk, policjanci próbowali wylegitymować dwóch mężczyzn. Na widok funkcjonariuszy podejrzani natychmiast wskoczyli do samochodu i próbowali odjechać. Kierujący gwałtownie ruszył potrącając policjantów. Jeden z mundurowych został mocniej poturbowany – był przez kilka metrów wleczony przez auto. Drugi z policjantów zdążył jeszcze oddać strzały w kierunku uciekającego pojazdu. Natychmiast po zdarzeniu rozpoczęła się obława. Mężczyźni zostali zatrzymani w nocy – mówi Małgorzata Barska – rzeczniczka zielonogórskiej policji:

Zatrzymana została także 22-latka, dziewczyna jednego z mężczyzn. Utrudniała policjantom prowadzone czynności. Z kolei potrąceni policjanci wyszli już ze szpitala – dodała rzeczniczka: 

 

Zatrzymani 24-latek i 30-latek są znani policjantom – w przeszłości byli wielokrotnie notowani za przestępstwa narkotykowe. Za czynną napaść na policjantów grozi im do 10 lat więzienia.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku