°C

Szpitalik dla jeży. Potrzebna pomoc

szpital dla jeży
 

Trwa remont szpitala dla jeży w Zielonej Górze.

Inicjatywa dla Zwierząt opiekuje się obecnie około 40 kolczastymi ssakami. Nietypowa lecznica działa w naszym mieście od października ubiegłego roku. Jeżami opiekują się 3 osoby. Mówi jedna z nich, Katarzyna Burak z Inicjatywy dla Zwierząt:

Jeże są leczone w lokalu otrzymanym od miasta. Obecnie zwierzęta przebywają w jednym pokoju z inkubatorem i małą łazienką. Drugie pomieszczenie jest w bardzo złym stanie technicznym. Remont trwa od listopada ubiegłego roku i wymaga dużego nakładu finansowego:

Szpital dla jeży utrzymuje się z dobrowolnych datków. Potrzeby są duże. Jeże wymagają stałej opieki. Szczególnie podczas sezonu zimowego, kiedy hibernują i mogą w każdej chwili się zbudzić:

Pracownicy Inicjatywy dla Zwierząt chcieliby zakończyć remont szpitala dla jeży w marcu. Jest to jednak uzależnione od zielonogórzan, ponieważ brakuje materiałów budowlanych. Każdą formę pomocy przyjmuje Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt przy ulicy Szwajcarskiej.

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku