°C

Autobusy połączą Drzonów z Zieloną Górą

Fot. A. Steciąg
 

Świdnica uruchamia kolejne połączenie autobusowe.

Tym razem autobusy gminnej spółki jeździć będą na trasie Drzonów – Zielona Góra z przystankami w Słonem i Wilkanowie.

– Nowe połączenie rusza od 2 marca i z pewnością będzie z niego korzystało wielu mieszkańców – cieszy się wójt gminy Świdnica Krzysztof Stefański:

Zielonogórska Komunikacja Powiatowa działa od września ubiegłego roku. Spółką transportową zarządza Zielonogórski Związek Powiatowo – Gminnego, założony przez władze Świdnicy, Nowogrodu Bobrzańskiego, Czerwieńska i Zaboru.

Jak podkreśla Lilianna Krajewska, prezeska tej organizacji, pomysł uruchomienia własnej komunikacji autobusowej okazał się strzałem w dziesiątkę:

Dodajmy, że nowe połączenie autobusowe z Drzonowa do Zielonej Góry przez Słone i Wilkanowo to osiem kursów dziennie. Pierwszy autobus do Zielonej Góry wyjeżdżać będzie przed 7.00 rano. Ostatni kurs do Drzonowa zaplanowano na godz. 18.20.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku