°C

Trefl ograny i Stelmet melduje się w półfinale PP

fot. Jacek Białogłowy
 

Koszykarze Stelmetu ENEI BC Zielona Góra pokonali w 1/4 finału Pucharu Polski Trefl Sopot 82-75 i w sobotę wystąpią w półfinale turnieju. Ich rywalem będzie wygrany z pary Polski Cukier Toruń - Arka Gdynia.

Stelmet zaczął ćwierćfinał powoli, spokojnie, w I kwarcie mecz był wyrównany i co rusz zmieniało się prowadzenie. W każdym razie po 10 minutach nasz zespół przegrywał 18-22, a do poprawy była obrona i skuteczność w ataku.

Druga kwarta to już znakomita defensywa Stelmetu no i w końcu była moc rzutu! Zaczał trójką Ponitka, potem trójki trafili też King i Koszarek, poprawił Ponitka zza obwodu i Stelmet w 15 minucie prowadził już 36-27. Końcówka kwarty znów wyrównana, a po I połowie Stelmet utrzymał kilkupunktową przewagę, a prowadził 46-39.

Wart odnotowania w I połowie był powrót do gry po miesięcznej przerwie Amerykanina Drew Gordona. Ten, po ledwie dwóch pełnych treningach w kontakcie grał przez prawie 8 minut i wypadł obiecująco.

W III kwarcie Stelmet kontrolował wynik, w ataku grał wprawdzie momentami niechlujnie, ale i tak cały czas miał przewagę – po rzucie Kinga w 25 minucie mieliśmy wynik 53-42. Potem Trefl zszedł na 5 punktów straty, Stelmet odskoczył na 11 przewagi, a kwarta zakończyła się prowadzeniem zielonogórzan 62-54. Najlepszym graczem w talii Żana Tabaka był Marcel Ponitka, który miał 15 punktów na koncie.

W IV kwarcie Trefl nie odpuszczał – szybko zszedł na 6 punktów straty po trójce Ayersa i było tylko 62-56 dla Stelmetu w 32 minucie.

Już do końca mecz był wyrównany, Trefl bił się do końca, ale Stelmet w końcu w nie najpiękniejszym stylu dowiózł 7-punktową przewagę do końca. Wygrał i w sobotę o 19:10 staje do walki o finał.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku