°C

Krajobraz z pudelkiem. Zapiski z podróży po przedmieściach  

źródło: M. Apoleika
 

Już dziś wieczorem w zielonogórskim BWA otwarcie wystawy cyklu grafik  autorstwa Marii Apoleiki. Autorka zajmuje się ilustracją, malarstwem, czasem fotografią. Rysuje popularne komiksy internetowe, a także regularnie pokazuje, w kraju i za granicą, swoje autorskie cykle grafik.

Wystawę w BWA Maria Apoleika   określa   dokumentacją jej niekończącej się podróży dookoła miasta z psem Misiopudlem i obserwacji dziwnej strefy przejściowej pomiędzy miastem a wsią, której nikt nie zaprojektował i która jest jakoby strefą samorodną. Sama nazywa tę strefę przedprzedmieściami :

Maria Apoleika jest twórczynią FP i autorką komiksu Psie Sucharki, poprzez który wyraża swoją miłość  i szczególny stosunek do psów :

Poprzez psa możemy zaobserwować na co dzień całą resztę otaczającego nas świata zwierzęcego uważa artystka:

 Wernisaż grafik Marii Apoleiki dziś  o godz.  19:00. Wystawa czynna  będzie do  8 marca.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku