°C

Solidarność mówi „nie” połączeniu Medkolu ze szpitalem

 

Znikną poradnie specjalistyczne, lekarze odejdą z pracy, a pacjenci stracą dobrą opiekę – takie skutki zdaniem przedstawicieli Solidarności będzie miało połączenie przychodni Medkol ze szpitalem uniwersyteckim, do czego dąży Urząd Marszałkowski. Pracownicy Medkolu mają również obawy, co stanie się z budynkiem przychodni.

Dziś na konferencji prasowej Bogusław Motowidełko, przewodniczący zarządu regionu NSZZ Solidarność podkreślał, że związek zawodowy będzie przeciwny reorganizacji. – Będziemy namawiać panią marszałek, aby porzuciła ten niefortunny pomysł – zapowiada Motowidełko:

W ubiegłym roku w Medkolu udzielono ponad 21 tysięcy porad lekarskich. Z jego usług korzystają mieszkańcy Zielonej Góry oraz głównie powiatu krośnieńskiego. Daria Błaszyk, sekretarz zarządu zakładowej solidarności w Medkolu, podkreśla, że po połączeniu, z Medkolu znikną niektóre poradnie specjalistyczne:

O godzinie 14.00 rozpoczęło się spotkanie Solidarności i pracowników Medkolu z przedstawicielami urzędu marszałkowskiego. O wynikach rozmów będziemy informować na bieżąco.

 

 

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku