°C

1% podatku w regionie

fot. Marta Czechowska
 

Przekaż swój 1% podatku dla lokalnych organizacji pożytku publicznego.

Trwa okres rozliczeń z fiskusem, już teraz zielonogórzanie mogą przekazać 1% podatku PIT na wybraną przez siebie organizację pożytku publicznego. Mówi rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Zielonej Górze Ewa Markowicz:

Jedną z takich organizacji jest Caritas diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Wspierają oni między innymi ubogich, bezdomnych czy uchodźców. Rzeczniczka organizacji, Sylwia Grzyb proponuje, aby swój 1% podatku pozostawić w regionie: 

Z kolei Fundacja Centrum Rodziny zbiera środki z 1% na budowę hospicjum perinatalnego, będącego miejscem medycznego, psychologicznego i duchowego wsparcia dla rodziców, spodziewających się dzieci, które mogą umrzeć podczas porodu lub w niedługim czasie po nim – dodaje Joanna Junke z Fundacji Centrum Rodziny:

Magdalena Zwolska, rzecznik prasowy schroniska dla bezdomnych zwierząt w Zielonej Górze, zachęca do przekazania 1% na rzecz Inicjatywy dla zwierząt, która zarządza zielonogórską placówką: 

W zeszłym roku około 400 tysięcy Lubuszan przekazało swój 1% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku