°C

Przejście strachu. Będzie bezpieczniej

 

Przejście dla pieszych na osiedlu Pomorskim będzie bezpieczniejsze.

Na pasach, między konfinem a działkami, często dochodzi do kolizji i wypadków. Pod koniec stycznia kierowca potrącił na tym przejściu 2 kobiety. Mieszkańcy boją się o swoje zdrowie i życie:

Kilka razy interweniował w tej sprawie Jacek Budziński. Miejski radny Prawa i Sprawiedliwości uważa, że miasto powinno zamontować na pasach tzw. „kocie oczka”, czyli automatyczną sygnalizację świetlną. Wcześniej, z inicjatywy radnego, takie rozwiązanie zostało wprowadzone na innym przejściu dla pieszych na osiedlu Pomorskim:

Koszt tzw. „kocich oczek” to wydatek rzędu 70 tysięcy złotych. Na razie nie wiadomo w jaki sposób miasto doświetli to miejsce. Problem ma zostać rozwiązany do końca marca. Magistrat wysłał Radiu Zielona Góra odpowiedź w tej sprawie następującej treści:

Przejście strachu. Będzie bezpieczniej Radio Zielona Góra 6 sierpnia 2020

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku