°C

Norwid szuka wolontariuszy na III Wieczór Ukraiński w Zielonej Górze

fot. M. Czechowska
 

Trwają przygotowania do kolejnego Wieczoru Ukraińskiego w Zielonej Górze. Imprezę już po raz trzeci organizuje Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna, która szuka też chętnych do pomocy w przygotowaniu tego wydarzenia.

Agnieszka Ginko z zielonogórskiego Norwida zaprasza do udziału m.in. obywateli Ukrainy, którzy mieszkają w Zielonej Górze lub okolicach.

– Mieliśmy już takich wolontariuszy w poprzednich latach i liczymy na podobne wsparcie także i w tym roku – podkreśla:

 

Agnieszka Ginko przypomina, że w Zielonej Górze, podobnie jak i w całym województwie, mieszka coraz więcej obywateli Ukrainy czy innych krajów zza naszej wschodniej granicy.

Stąd pomysł na imprezę, która ma łączyć, integrować i zapoznawać z różnymi kulturami i tradycjami:

 

Kolejny Wieczór Ukraiński w zielonogórskim Norwidzie ma także zachęcić obcokrajowców mieszkających w Zielonej Górze do korzystania z zasobów biblioteki.

– Warto do nas przyjść, bo mamy w zbiorach coraz więcej książek napisanych po rosyjsku, ukraińsku czy w wielu innych językach – zachęca Agnieszka Ginko:

 

Dodajmy, że III Wieczór Ukraiński w zielonogórskim Norwidzie odbędzie się 18 marca. Chętni do pomocy w organizacji imprezy mogą się zgłaszać do działu obcojęzycznego w budynku głównym Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej przy al. Woj. Polskiego.

 

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku