°C

Konsultacje w sprawie poprawy jakości powietrza

fot. daniel sawicki
 

Jak poprawić stan jakości powietrza w Zielonej Górze i jak zmienić świadomość społeczną w sprawach ochrony środowiska. Nad tymi tematami dyskutowano dziś w Urzędzie Marszałkowskim, podczas spotkania konsultacyjnego w sprawie ochrony powietrza dla strefy miasta Zielona Góra.

Remigiusz Krajniak z Lubuskiego Alarmu Smogowego przyjechał na konsultacje z Żar. Społecznik podkreśla, że powietrze nie zna granic i należy je chronić w każdym miejscu naszego regionu:

Program ochrony powietrza opracowała dla miasta Zielona Góra firma Atmo Term z Opola. Przedstawiciel firmy Wojciech Wahlig podkreśla, że problemem Zielonej Góry jest spalanie w piecach komunalnych paliw bardzo złej jakości:

Koszt działań które w latach 2020-2023 należy podjąć w celu zmniejszenia emisji pyłów do atmosfery szacuje się na kwotę między 78, a 100 mln zł.

 

 

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku