°C

Stelmet tydzień poza domem – w niedzielę Astana, w środę Legia

fot. Jacek Białogłowy
 

Bez Drew Gordona Stelmet ENEA BC Zielona Góra przystąpi w niedzielę rano do meczu ligi VTB z BK Astaną Nursułtan. Amerykanin boryka się z urazem kolana i został w ZG.

Jego koledzy ruszyli w piątek wczesnym popołudniem do stolicy Kazachstanu, tam w niedzielę o 10:00 rano polskiego czasu zmierzą się z zespołem, z którym miesiąc temu przegrali minimalnie we własnej hali po meczu, w którym najwięcej złego zrobił im James Florence.

Były gracz Stelmetu kilka dni przed meczem w hali CRS podpisał umowę z Kazachami, a potem w I meczu w ich barwach rzucił Stelmetowi 25 punktów.

Teraz Stelmet chce rewanżu, ale mecz jest ważny dla obu ekip również z innego powodu – Stelmet i Astana walczą o awans do playoffu i w wyrównanej stawce każda wygrana jest arcyważna.

Tymczasem Stelmet po meczu w Nursułtanie wróci do Polski w poniedziałek około południa, ale nie będzie wracał do Zielonej Góry, zostanie natomiast w stolicy, bo w środę gra tam mecz w PLK z Legią Warszawa.

Gordona – jak mówiliśmy – nie będzie w Kazachstanie, bo nie było sensu zabierać go ze spuchniętym kolanem w długą podróż samolotem. Raczej nie pojawi się też na meczu w stolicy Polski.

Tymczasem Radio Zielona Góra przed wyjazdem naszego zespołu na lotnisko rozmawiało z Przemysławem Zamojskim – znakomitym we wtorek w meczu ze Stalą Ostrów, w którym trafił 6 trójek i zdobył 20 punktów.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku