°C

Wygaszenie mandatu radnego Rewersa – opinie

fot. M. Czechowska
 

Politycy zabrali głos w sprawie wygaszenia mandatu Janusza Rewersa.  Rada Miasta pozbawiła mandatu radnego klubu Koalicji Obywatelskiej na ostatniej sesji. Według przepisów, każdy miejski radny powinien mieszkać w Zielonej Górze, natomiast Janusz Rewers miał mieszkać na terenie gminy Świdnica, w trakcie pełnienia obowiązków publicznych.

Sprawa jest niejasna – mówił Marcin Pabierowski z PO:

Zapewnienia Janusza Rewersa są sprzeczne z tym, co znalazło się w kilku oświadczeniach – argumentował Krzysztof Kaliszuk, wiceprezydent Zielonej Góry:

Wygaszenie mandatu radnego to kwestia prawa. Janusz Rewers w oświadczeniach majątkowych podał, że nie zamieszkuje na terenie miasta Zielona Góra – dodawał Piotr Barczak z PiS:

Przeciwko wygaszeniu mandatu Janusza Rewersa  głosował Tomasz Nesterowicz z SLD. Nie miałem okazji, żeby zobaczyć dokumenty, które mówią o tym, że radny nie mieszka w Zielonej Górze – mówił:

Arkadiusz Dąbrowski z PSL wskazywał na odpowiedzialność karną za podawanie nieprawdziwych informacji:

Janusz Rewers zapowiedział odwołanie od decyzji Rady Miasta do wojewody i Sądu Administracyjnego.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku