°C

Stelmet wygrywa po raz 14 choć ta ostatnia kwarta…

fot. Jacek Białogłowy
 

Stelmet ENEA BC Zielona Góra kontynuuje świetną passę. Dziś w PLK pokonał Stal Ostrów 99-90 przez 30 minut grając świetnie, ale irytując w ostatniej kwarcie...Mimo wszystko - była to 14 wygrana z rzędu lidze i nasz zespół jest oczywiście ciągle samodzielnym liderem.

Pierwsza kwarta to był mecz zespołów grających chaotycznie w ataku i popełniających sporo błędów w obronie. Stelmet jednak miał mocną broń – rzuty za trzy. Trafił 6 razy z obwodu(3x Zamojski) i od mniej więcej 7 minuty kontrolował sytuację. Po I kwarcie prowadził 24-17.

W drugiej kwarcie kibice oklaskiwali nowego gracza George’a Kinga, który harował w obronie, a trafił też dwie trójki; Stelmet w każdym razie próbował odjechać Stali i w 16 minucie prowadził 38-28. A potem zwiększył spokojnie przewagę – dobrze zespół poprowadził Koszarek, punktowali Ponitka, Witliński prowadzenie wzrosło do 17 punktów. Ale w końcówce dwa błędy Stelmetu w obronie i po 20 minutach było „tylko” 53-40.

Początek III kwarty niepewny w wykonaniu Stelmetu i goście zmniejszają straty do 8 punktów(58-50). Ale potem natchniony Koszarek znów znakomicie podaje i trafia, Zamojski wrzuca szóstą trójkę, a wszystko wsadem okrasza Thomasson i po 30 minutach Stelmet prowadzi 84-64.

W IV kwarcie Stelmet na 9 minut przed końcem przy prowadzeniu 20 punktami stanął. Jakby stwierdzili nasi koszykarze, że już wygrali albo zabrakło im sił. Tymczasem ambitni goście zaczęli trafiać i zrobiło się nerwowo, bo na 3 minuty przed końcem przewaga Stelmetu wynosiła tylko 8 punktów. Końcówka jednak była spokojna – Stelmet opanował sytuację i wygrał w końcu 99-90.

 

 

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku