°C

Jaka strefa? Opinie polityków

fot. M. Czechowska
 

W najbliższy wtorek na sesji Rady Miasta radni zajmą się sprawą poszerzenia i wydłużenia strefy płatnego parkowania. Zmiany mają między innymi wymusić większą rotację aut. Planowane jest też podniesienie cen za zostawienie auta w strefie. Na ten temat dyskutowali goście Politycznego Podsumowania Tygodnia.

Konsultowaliśmy wiele różnych wersji, prezydent spotkał się w tym tygodniu ze wszystkimi klubami – mówi Krzysztof Kaliszuk, wiceprezydent Zielonej Góry:

Adam Urbaniak z PO- KO uważa, że opłaty za parkowane w strefie należy podnieść, ale co do godzin działania strefy i jej rozszerzania, trzeba być rozważnym:

Kazimierz Łatwiński z PiS jest zdania, że warto obserwować efekty wprowadzanych  zmian. Wskazywał też, że korekty może wymagać zostawianie aut przy dworcu kolejowym:

Podwyżki za parkowanie są zauważalne także w innych miastach, np. w Poznaniu –  wskazywał Arkadiusz Dąbrowski z PSL. Jego zdaniem inwestycje w transport niskoemisyjny i konieczność zwiększania rotacji w strefie, tłumaczą podniesienie cen biletów parkingowych:

Radosław Brodzik z SLD również uważa, że zmiany w strefie płatnego parkowania mogą zapewnić większy ruch samochodów, ale jego zdaniem, powinny być wprowadzane w inny sposób:

Władze Zielonej Góry zapowiadają, że funkcjonowanie strefy płatnego parkowania na nowych zasadach będzie przedmiotem podsumowania na koniec 2020 roku.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku