°C

Politycy o reformie sądów

fot. Pixabay
 

Reforma sądownictwa przedmiotem ożywionej dyskusji w Politycznym Podsumowaniu Tygodnia.

Senat odrzucił wczoraj nowelizację ustaw sądowych. Zmiany mają m.in. zwiększyć odpowiedzialność dyscyplinarną sędziów i wprowadzić zmiany w sposobie wybierania I Prezesa Sądu Najwyższego. Dyskusja o praworządności w Polsce odbyła się także na forum europejskim.

Odrzucenie nowelizacji przez Senat było do przewidzenia, ale Sejm ją przyjmie – komentował Kazimierz Łatwiński z PiS:

Z reformą nie ma to nic wspólnego – uważa Adam Urbaniak. Przedstawiciel PO- KO odniósł się do wizyty przedstawicieli zagranicznych instytucji:

Polska wstępując do Unii Europejskiej przyjęła określone zasady, między innymi  dotyczące kontroli legalności sprawowania władzy – zaznaczał Radosław Brodzik z SLD:

Zdaniem Arkadiusza Dąbrowskiego z PSL, PiS chce mieć swoich ludzi w wymiarze sprawiedliwości:

Widać, jak PiS zaplanował kolejną, trzecią i zwycięską kampanie wyborczą na stanowisko prezydenta kraju– mówił Krzysztof Kaliszuk, wiceprezydent Zielonej Góry:

Ustawa w sprawie reformy sądownictwa trafi z powrotem do Sejmu, który rozpatrzy uchwałę Senatu prawdopodobnie na posiedzeniu w przyszłym tygodniu. Do jej odrzucenia potrzeba bezwzględnej większości głosów.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku