°C

Stelmet zatrudnił Kinga!

fot.twitter
 

Stelmet ENEA BC Zielona Góra podpisał kontrakt z rzucającym obrońcą Amerykaninem Georgem Kingiem. Klub zatrudnił go, bo jak już wspominaliśmy, za kilka tygodni Przemysław Zamojski opuści Stelmet i pojedzie na eliminacje do Igrzysk Olimpijskich w Tokio w koszykówce 3x3. Wtedy Żan Tabak potrzebuje jego zastępcy, a King zresztą zostanie w ZG już do końca sezonu.

Zamojskiego nie będzie w Zielonej Górze przez minimum trzy tygodnie na przełomie lutego i marca, ale może go nie być nawet przez 6 tygodni. Stanie się tak jeśli reprezentacja Polski nie uzyska awansu z marcowego turnieju w Indiach. Wtedy pozostanie jej jeszcze szansa na awans z turnieju na Węgrzech.

George King to mierzący 198 centymetrów 26-letni Amerykanin, który jeszcze w środę grał w barwach włoskiego Energa Dolomiti Trento.

Włochy to jego pierwszy kraj poza USA, w którym grał w swojej karierze. Wcześnie wystąpił w jednym meczu w NBA w barwach Phoenix Suns i został wysłany do G League, gdzie grał w klubie Northern Arizona Suns.

George King jest już w Zielonej Górze, dzisiaj przejdzie badania medyczne, a pierwszy mecz, w którym zagra to wtorkowy mecz ze Stalą Ostrów.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku