°C

Diecezja będzie się modlić o jedność chrześcijan

Pixabay
 

Kuria Biskupia w Zielonej Górze zaprasza wiernych do modlitwy o jedność chrześcijan. Będzie to można zrobić w trakcie Tygodnia Ekumenicznego, który rozpoczyna się już w najbliższą sobotę.

Jak wyjaśnia ks. Tomasz Gierasimczyk, koordynator wydarzenia w diecezji zielonogórsko – gorzowskiej, Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan to inicjatywa z ponad stuletnią historią:

W tym roku Tygodniowi Modlitw o Jedność Chrześcijan towarzyszy hasło „Życzliwymi bądźmy”. To słowa z Dziejów Apostolskich przypomniane przez wiernych z Malty, którzy odpowiadają za przygotowanie międzywyznaniowych materiałów na tegoroczne nabożeństwa ekumeniczne:

Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan w diecezji zielonogórsko – gorzowskiej rozpocznie się już w najbliższą sobotę o godz. 18.30 od ekumenicznej mszy świętej w Zielonej Górze, a zakończy podobnym nabożeństwem w Gorzowie.

Ks. Tomasz Gierasimczyk zaprasza wszystkich wiernych do udziału w tych uroczystościach:

Dodajmy, że Tydzień Modlitwo o Jedność Chrześcijan poprzedzony jest Dniem Judaizmu, który obchodzi się 17 stycznia. Dzień po zakończeniu Tygodnia Ekumenicznego, czyli 26 stycznia, kościół katolicki w Polsce świętuje Dzień Islamu.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku