°C

Szkoła Podstawowa nr 6 ma nowego patrona

fot. Zofia Popielecka
 

Koncert Polskiej Opery Królewskiej uświetnił obchody 60-lecia Szkoły Podstawowej nr 6. We wtorek rozpoczęły się obchody jubileuszu i nadania szkole nowego patrona.

Nowym patronem SP 6 jest Ryszard Peryt, reżyser, profesor sztuk teatralnych, twórca inscenizacji oper barokowych, który jako jedyny na świecie zrealizował wszystkie dzieła sceniczne autorstwa Wolfganga Amadeusa Mozarta. Bogumiła Moskaluk dyrektorka SP 6 w Zielonej Górze podkreśla, że jest to osobowość i autorytet, który nierozerwalnie łączy się z naszym miastem:

Okrągłych jubileuszy w SP 6 jest w tym roku więcej. Renata Marek, nauczycielka plastyki obchodzi w tym roku 30-lecie pracy zawodowej:

Dziś drugi dzień obchodów 60-lecia szkoły. O godz. 10.30 odbędzie się msza św. w Konkatedrze pw. św. Jadwigi Śląskiej, natomiast o 13.00 uroczystość jubileuszowa w sali kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze.

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku