°C

Stelmet wygrywa po raz szósty w VTB!

fot. Jacek Białogłowy
 

Stelmet ENEA BC Zielona Góra nadal błyszczy. Dziś wygrał w Kranojarsku z Jenisejem 91-84!

W pierwszej kwarcie oba zespoły miały fatalną skuteczność. Jenisej 14-procentową, Stelmet 33%. Miejscowi rzucili 8 punktów z wolnych(8/12 rzucanych), Stelmet za to…nie rzucał ani jednego osobistego!

W każdym razie kwarta była bardzo wyrównana, a po 10 minutach miejscowi prowadzili 14-13.

Początek II kwarty był podobny do I kwarty, ale w 16 minucie Stelmet trafił 3 trójki(Meier i Ponitka) i  objął prowadzenie 30-20. Za chwilę błędy Stelmetu w ataku, trzy akcje gospodarzy i przewaga naszej ekipy spadła do 4 punktów(30-26). ZA chwilę dwukrotnie błysnął Ludde Hakansson, dwa punkty dodał Thomasson i Stelmet osiągnął 11 punktów przewagi(41-30)! Na koniec trzy punkty trafił Jenisej, a do przerwy Stelmet prowadził 41-33.

Na początku II kwarty Stelmet zagrał źle i po 2 minutach i runie 6-0 gospodarzy wynik brzmiał 39-41 – Stelmet minimalnie prowadził. W końcu dwójkowa akcja Hakansson – Gordon dała punkty ekipie Żana Tabaka. Znowu Gordon i 45-39 dla Stelmetu w 23 minucie. A potem jeszcze była trzecia trójka Meiera i w 25 minucie nasz zespół prowadził 48-39. No ale Stelmet też popełniał błędy i gospodarze zeszli na 47-50. Za chwilę zwrot sytuacji – m.in. Meier trafia kolejną trójkę, Gordon wrzuca wolne i Stelmet prowadzi 61-52. Trzecia kwarta zakończyła się prowadzeniem zielonogórzan 61-54.

Ostatnia kwarta zaczęła się od trójki Zamojskiego! Stelmet prowadził 64-54. Jenisej jednak nie odpuszczał – po trójkach Zubcića i Rebića było tylko 68-66 dla nas. Odpowiedź Gordona – 5 punktów z rzędu dla Stelmetu – prowadzimy 73-66. Na 2:45 przed końcem Gordon wykonał akcję 2+1 i Stelmet miał 11 punktów przewagi 80-69 i nie wypuścił już prowadzenia z ręki, choć w końcówce Jenisej zszedł jeszcze na 4 oczka straty. Ale ważny blok zaliczył Gordon, potem miejscowi zanotowali stratę i zespół Żana Tabaka ograł miejscowych 7 punktami!!! Znakomite zawody w Stelmecie zagrał zwłaszcza Drew Gordon, który zdobył 24 punkty i miał 14 zbiórek!

 

 

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku