Stelmet wygrywa po raz szósty w VTB!

Stelmet ENEA BC Zielona Góra nadal błyszczy. Dziś wygrał w Kranojarsku z Jenisejem 91-84!

W pierwszej kwarcie oba zespoły miały fatalną skuteczność. Jenisej 14-procentową, Stelmet 33%. Miejscowi rzucili 8 punktów z wolnych(8/12 rzucanych), Stelmet za to…nie rzucał ani jednego osobistego!

W każdym razie kwarta była bardzo wyrównana, a po 10 minutach miejscowi prowadzili 14-13.

Początek II kwarty był podobny do I kwarty, ale w 16 minucie Stelmet trafił 3 trójki(Meier i Ponitka) i  objął prowadzenie 30-20. Za chwilę błędy Stelmetu w ataku, trzy akcje gospodarzy i przewaga naszej ekipy spadła do 4 punktów(30-26). ZA chwilę dwukrotnie błysnął Ludde Hakansson, dwa punkty dodał Thomasson i Stelmet osiągnął 11 punktów przewagi(41-30)! Na koniec trzy punkty trafił Jenisej, a do przerwy Stelmet prowadził 41-33.

Na początku II kwarty Stelmet zagrał źle i po 2 minutach i runie 6-0 gospodarzy wynik brzmiał 39-41 – Stelmet minimalnie prowadził. W końcu dwójkowa akcja Hakansson – Gordon dała punkty ekipie Żana Tabaka. Znowu Gordon i 45-39 dla Stelmetu w 23 minucie. A potem jeszcze była trzecia trójka Meiera i w 25 minucie nasz zespół prowadził 48-39. No ale Stelmet też popełniał błędy i gospodarze zeszli na 47-50. Za chwilę zwrot sytuacji – m.in. Meier trafia kolejną trójkę, Gordon wrzuca wolne i Stelmet prowadzi 61-52. Trzecia kwarta zakończyła się prowadzeniem zielonogórzan 61-54.

Ostatnia kwarta zaczęła się od trójki Zamojskiego! Stelmet prowadził 64-54. Jenisej jednak nie odpuszczał – po trójkach Zubcića i Rebića było tylko 68-66 dla nas. Odpowiedź Gordona – 5 punktów z rzędu dla Stelmetu – prowadzimy 73-66. Na 2:45 przed końcem Gordon wykonał akcję 2+1 i Stelmet miał 11 punktów przewagi 80-69 i nie wypuścił już prowadzenia z ręki, choć w końcówce Jenisej zszedł jeszcze na 4 oczka straty. Ale ważny blok zaliczył Gordon, potem miejscowi zanotowali stratę i zespół Żana Tabaka ograł miejscowych 7 punktami!!! Znakomite zawody w Stelmecie zagrał zwłaszcza Drew Gordon, który zdobył 24 punkty i miał 14 zbiórek!