°C

Rośnie poparcie dla PiS

Dane: sondaż pracowni Estymator dla "DoRzeczy"
 

Gdyby wybory odbyły się dziś, Prawo i Sprawiedliwość mogłoby liczyć na 45,4 proc. poparcia - wynika z najnowszego sondażu pracowni Estymator. Największy spadek zanotowała Lewica, którą popiera 10,5 proc. ankietowanych.

Sondaż został przeprowadzony dla portalu DoRzeczy.pl. W porównaniu z grudniem PiS poprawił swoje notowania o 1,2 pkt. proc. Oznaczałoby to 244 mandaty sejmowe (o 9 więcej niż w październikowych wyborach). Koalicję Obywatelską wskazało 28,2 proc. respondentów (137 mandatów – wzrost o 3). Lewica, przy poparciu rzędu 10,5 proc., mogłaby liczyć na 37 mandatów (spadek o 12).

Koalicja Polska (PSL + Kukiz’15) zdobyłaby 8,6 proc. poparcia Taki wynik dałby 29 mandatów (spadek o jeden). Konfederację wskazało 6,4 proc. pytanych (12 mandatów – wzrost o jeden).

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku