°C

UZ powołał prorektora ds. Collegium Medicum

Fot. Uniwersytet Zielonogórski
 

Uniwersytet Zielonogórski ma nowego prorektora! Został nim prof. Maciej Zabel, który odpowiadać będzie za sprawy związane z Collegium Medicum, czyli byłym Wydziałem Lekarskim i Nauk o Zdrowiu UZ.

Jak wyjaśnia Ewa Sapeńko, rzeczniczka zielonogórskiej uczelni, zarówno zmiana nazwy, jak i powołanie nowego prorektora, związane są z dynamicznym rozwojem wydziału, który przyciąga coraz więcej studentów i chce być ważnym ośrodkiem naukowym w kraju i zagranicą:

Ewa Sapeńko zaznacza, że prof. Maciej Zabel od początku związany jest z Wydziałem Lekarskim Uniwersytetu Zielonogórskim, pracując m.in. w Katedrze Anatomii i Histologii byłego Wydziału Lekarskiego. Od samego początku był też wymieniany, jako jedyny kandydat na pierwszego prorektora ds. Collegium Medicum zielonogórskiej uczelni:

 

Dodajmy, że obecnie na trzech kierunkach prowadzonych w Collegium Medicum Uniwersytetu Zielonogórskiego studiuje 715 studentów.

 

 

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku