°C

Zielonogórzanka powołana do Rady Dialogu Społecznego

Fot. Facebook/OPZZ
 

Monika Bocian, przewodnicząca Rady OPZZ Województwa Lubuskiego została powołana w czwartek przez prezydenta Andrzeja Dudę na przedstawiciela strony społecznej w Radzie Dialogu Społecznego.

Jak mówi Monika Bocian, po zapaści dialogu społecznego w Polsce jeszcze w czasach działania Komisji Trójstronnej, jej głównym celem jest obecnie urealnienie dialogu między rządem, pracodawcami i stroną społeczną:

Monika Bocian jest zielonogórzanką. Działalnością związkową zajmuje się od 20 lat, a lubuskimi strukturami OPZZ kieruje od 2015 roku.

Oprócz niej nominacje do RDS otrzymali: wicepremier Jacek Sasin, minister rozwoju Jadwiga Emilewicz, minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak, minister finansów Tadeusz Kościński, minister klimatu Michał Kurtyka oraz minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg

Podczas uroczystości prezydent podziękował nowym członkom i wyraził nadzieję, że Rada w nowym składzie „będzie pracowała dobrze”.

„Zawsze mam tę nadzieję, że będzie pracowała lepiej niż do tej pory i tego wszystkim życzę”

– powiedział, zwracając się do nowych członków RDS.

„Rada Dialogu Społecznego jest stworzona po to, żeby dyskutować i wypracowywać najważniejsze rozwiązania, aby te rozwiązania, które mają służyć rozwojowi społecznemu i gospodarczemu Polski, były opracowane jak najlepiej i żeby jak największa część z nich przechodziła w zgodzie”

– przekonywał Andrzej Duda.

Roczne przewodnictwo w Radzie Dialogu Społecznego objął prezydent Pracodawców RP Andrzej Malinowski. Zastąpił na tym stanowisku szefową Forum Związków Zawodowych Dorotę Gardias.

Czym jest Rads Dialogu Społecznego?

Powołana przez ustawę z 27 sierpnia 2015 r. Rada Dialogu Społecznego jako forum trójstronnej współpracy zastąpiła Trójstronną Komisję ds. Społeczno-Gospodarczych.

W skład RDS ze strony społecznej wchodzą przedstawiciele związków zawodowych i organizacji pracodawców, stronę rządową reprezentują wskazani członkowie Rady Ministrów, przedstawiciele ministra pracy i ministra finansów.

Funkcję przewodniczącego RDS pełnią rotacyjnie przez rok przedstawiciele każdej ze stron – związkowców, pracodawców i rządu.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku