°C

Oddali hołd ofiarom stanu wojennego

fot. daniel sawicki
 

Członkowie Solidarności, przedstawiciele organizacji skupiających osoby represjonowane oraz mieszkańcy Zielonej Góry złożyli dziś kwiaty pod tablicą przy areszcie śledczym, upamiętniającą represje stanu wojennego.

Bogusław Motowidełko, przewodniczący zarządu regionu NSZZ Solidarność podkreśla, że stan wojenny był jedną z najbardziej tragicznych chwil w naszej historii najnowszej:

Marek Budniak, pełnomocnik wojewody ds. kombatantów osób represjonowanych i działaczy opozycji antykomunistycznej przypomina, że w areszcie śledczym w Zielonej Górze byli przetrzymywani przedstawiciele opozycji demokratycznej, którzy walczyli z systemem komunistycznym:

Wieczorem odbędą się główne obchody upamiętniające tragedię stanu wojennego. O godz. 18.30 rozpocznie się msza święta w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela, a bezpośrednio po niej, pod Pomnikiem Robotników przy ul. Ułańskiej, odbędą się uroczystości.


Zobacz także specjalny serwis poświęcony rocznicy wprowadzenia stanu wojennego

Oddali hołd ofiarom stanu wojennego Radio Zielona Góra 29 września 2020

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku