°C

Zielonogórscy naukowcy w gronie najwybitniejszych

fot. UZ
 

Profesorowie z Uniwersytetu Zielonogórskiego Romuald Będziński z Katedry Inżynierii Biomedycznej, Instytutu Inżynierii Materiałowej i Biomedycznej oraz Józef Korbicz z Instytutu Sterowania i Systemów Informatycznych Uniwersytetu Zielonogórskiego zostali wybrani członkami rzeczywistymi Polskiej Akademii Nauk w dziedzinie nauk technicznych.

Obaj naukowcy byli dotychczas członkami korespondentami. Prof. Romuald Będziński w 1973 r. uzyskał stopień doktora, w 1990 r. doktora habilitowanego nauk technicznych w zakresie biocybernetyki i inżynierii biomedycznej, natomiast Prof. Józef Korbicz stopnie doktora i doktora habilitowanego otrzymał na Politechnice Kijowskiej. Tytuł profesora uzyskał w 1993 r., a w 2007 r. został wybrany na członka korespondenta PAN. Od 1975 r. pracuje na Uniwersytecie Zielonogórskim:

Polska Akademia Nauk skupia 350 najwybitniejszych naukowców.

 

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku