°C

Politycznie o ASF

fot. M. Czechowska
 

Afrykański pomór świń był jednym z tematów Politycznego Podsumowania Tygodnia. Przypomnijmy, na teren zielonogórskich lasów obowiązuje zakaz wstępu.

Problem z ASF jest taki, że do dzisiaj nie ma na to lekarstwa, ani  szczepionki – mówił Arkadiusz Dąbrowski z PSL:

Marcin Pabierowski z PO – KO wskazywał na kwestie gospodarcze związane z afrykańskim pomorem świń:

Tomasz Bratkowski z Konfederacji komentował zakaz wstępu do lasu. Co z tego, skoro dziki podchodzą pod osiedla i prywatne posesje – mówił:

Wiceprezydent Zielonej Góry Krzysztof Kaliszuk zaznaczał, że leśnicy, łowczy i wojskowi przeczesują okoliczne lasy:

Bożena Ronowicz z PiS podkreślała dużą rolę bioasekuracji. Jednym z jej elementów jest ogradzanie gospodarstw rolnych, co ma uniemożliwić kontakt zwierząt dzikich z hodowlanymi:

Wirus ASF nie jest groźny dla ludzi. Wczoraj w Dzienniku Urzędowym Województwa Lubuskiego opublikowano rozporządzenie Powiatowego Lekarza Weterynarii, który nakazuje odstrzał 45 dzików w pięciu obwodach łowieckich, między innymi na terenie Zielonej Góry i powiatu zielonogórskiego. Sanitarny odstrzał  dzików ma zostać wykonany do 20 grudnia.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku