°C

Kierowcy o nowym rondzie. Batorego do 20.12?

Fot. Bartosz Schaefer
 

Kierowcy oceniają przejazd przez rondo na skrzyżowaniu ul. Wrocławskiej i Sienkiewicza. Czekają też na przywrócenie ruchu pod wiaduktem na ul. Batorego. Zmotoryzowani powinni przejechać tamtędy przed świętami - zapowiadają urzędnicy.

5 grudnia od wczesnych godzin rannych rondo pomiędzy galeriami handlowymi przy ul. Wrocławskiej zostało otwarte dla kierujących pojazdami. Dziś sprawdziliśmy, czy jest ono w pełni przejezdne. Jak się okazało, ku zaskoczeniu mieszkańców, rano na rondzie trwały jeszcze prace wykończeniowe:

W związku z tym zapytaliśmy Krzysztofa Staniszewskiego z Departamentu Zarządzania Drogami w magistracie, czy prace na rondzie już definitywnie się zakończyły?: 

Według urzędników, oznakowanie wymalowane na ul. Wrocławskiej jest prawidłowe:

Zielonogórzanie czekają także na termin oddania przejazdu pod wiaduktem na ul. Batorego. Krzysztof Staniszewski zaznacza, że prace są na ukończeniu i za około 2 tygodnie ulica powinna być przejezdna:

Dodajmy jeszcze, że przebudowa skrzyżowania ul. Wrocławskiej i Sienkiewicza na rondo trwała niecałe 4 miesiące.

Z kolei remont wiaduktu na ul. Batorego rozpoczął się w kwietniu 2018 roku. 

 

 

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku