°C

Rozmawiali jak uniknąć zakażenia wirusem HIV

fot. daniel sawicki
 

Jak uniknąć zakażenia wirusem HIV, jak postępować gdy w naszym otoczeniu spotkamy takie osoby i jak nie ulegać stereotypom o AIDS. Na te pytanie odpowiadali dziś edukatorzy podczas konferencji Człowiek Żyjący z HIV, w ramach Lubuskich Obchodów Światowego Dnia AIDS.

Bartłomiej Patka, który jest studentem IV roku medycyny na Uniwersytecie Zielonogórskim i koordynatorem programu „Zdrowie reprodukcyjne i AIDS” w międzynarodowym stowarzyszeniu studentów medycyny, podczas konferencji uświadamiał, że nie każda osoba zakażona wirusem HIV musi zachorować na AIDS:

Najbardziej narażone na zakażenia i zachorowania są dziś osoby w grupie 15-24 lata – mówi dr Joanna Dec Pietrowska z Collegium Medium Uniwersytetu Zielonogórskiego:

Sara Dumbia z zielonogórskiej „Budowlanki” przyszła na konferencję, bo uważa, że wiedza na temat wirusa HIV przekazywana jest w szkole w sposób sporadyczny:

 

 

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku