°C

ASF: zakaz odstrzału dzików

fot. M. Czechowska
 

Sztab kryzysowy wojewody lubuskiego w Gorzowie Wielkopolskim będzie jutro dyskutował o afrykańskim pomorze świń. W związku z tym, że Zielona Góra objęta jest czerwoną strefą występowania wirusa ASF, obowiązuje zakaz odstrzału dzików.

Jutro w tej sprawie mają się toczyć rozmowy na szczeblu wojewódzkim – zapowiadał w Rozmowie Punkt 9 Waldemar Michałowski, dyrektor departamentu Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w zielonogórskim magistracie:

Padłe zwierzęta są zabierane przez firmę, z którą Powiatowy Lekarz Weterynarii ma podpisaną umowę. Utylizacja odbywa się pod Sławą. Wcześniej u dzików pobierane są próbki, które potwierdzają bądź wykluczają zarażenie wirusem ASF. To samo dotyczy trzody chlewnej:

 

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku