°C

Nie chcesz czekać na paszport? Złóż wniosek teraz

fot. M. Czechowska
 

Zaczyna się ruch w zielonogórskim oddziale paszportów. Urzędnicy  uczulają, że to ostatni moment, żeby sprawnie złożyć wnioski o dokumenty i odebrać gotowe paszporty, zanim zacznie się przedświąteczna i noworoczna gorączka.

 W newralgicznych momentach przez oddział przewija się nawet pół tysiąca osób dziennie:

Mówił Robert Czuchrzyński, kierownik oddziału paszportów w Zielonej Górze.

Część zielonogórzan składająca wnioski w ostatnich  dniach, pomyślała o tym przed planowanym wyjazdem. Niektórzy wyrabiają dokumenty, by skorzystać z bezwizowej możliwości  podróży do Stanów Zjednoczonych:

Czasami  nasi klienci próbują przyspieszyć  procedury – bo  na przykład walizka już spakowana, a paszport stracił ważność kilka miesięcy  temu  – dodaje Robert Czuchrzyński:

Składając wnioski warto pamiętać, że trzeba okazać także poprzedni paszport. Dziecko, które ukończy 5 rok życia musi być obecne przy składaniu wniosku przez oboje rodziców.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku