°C

Znasz Zieloną Górę?

 

Fundacja Angeli Terrae we współpracy z Młodzieżową Agencją Informacyjną MAIKA przygotowała edukacyjny program telewizyjny pt. „Znasz Zieloną Górę?”, dotyczący wybranych, ciekawych miejsc, ważnych w historii Zielonej Góry, w tym zabytków i elementów ciekawej architektury. 

W materiale filmowym zaprezentowano: kościół pw. Matki Boskiej Częstochowskiej, średniowieczne mury obronne, Wieżę Nową (Wieżę Głodową), bachusiki, Konkatedrę pw. św. Jadwigi, Muzeum Ziemi Lubuskiej, Domek Winiarza, Palmiarnię, Muzeum Etnograficzne w Zielonej Górze-Ochli, Stary Rynek, ratusz. Informacje na temat powyższych zabytków oraz tradycji zielonogórskich opracował i przedstawił w filmie Jarosław Wnorowski – licencjonowany przewodnik lubuski, sekretarz Lubuskiego Stowarzyszenia Przewodników Turystycznych.
Film, który powstał we współpracy z Lubuskim Stowarzyszeniem Przewodników Turystycznych w Sulechowie, jest ciekawym informatorem nie tylko dla mieszkańców, ale również dla osób, które odwiedzą miasto i będą chciały dowiedzieć się więcej o Zielonej Górze.
Projekt „Ciekawe miejsca w Zielonej Górze – edukacja historyczna i kulturalna poprzez film” finansowany jest ze środków Miasta Zielona Góra.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku