°C

Debatowali o ekologii [GALERIA]

fot. Łukasz Brodzik
 

120. uczniów i studentów z Zielonej Góry, Starosiedla i Gubina uczestniczyło w konferencji "Unia dla Eko – Eko świat zaczyna się w twojej głowie".

Konferencja z cyklu “Kultura polityczna oraz wartości kultury narodowej jako bazy wspólnoty europejskiej” ma zachęcić uczestników do indywidualnego podejścia do tematu ekologii – mówił Marek Staroń z Młodzieżowej Agencji Informacyjnej MAIKA, który prowadził debatę:

Grzegorz Maćkowiak odczytał podczas konferencji list od europoseł Elżbiety Rafalskiej z pozdrowieniami i przesłaniem dla młodzieży. Jak podkreślał, polityka ekologiczna Unii Europejskiej stanowi dla Polski z jednej strony szansę, a z drugiej wyzwanie:

Ochrona czystego powietrza zależy także od pojedynczych gospodarstw domowych – dodawał Marek Surmacz – Zastępca Głównego Inspektora Ochrony Środowiska:

Mariusz Herbut, prezes zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze mówił o ważnej roli młodych ludzi w edukacji ekologicznej społeczeństwa:

W swoim wystąpieniu do młodzieży Wojciech Grochala – dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Zielonej Górze zwrócił uwagę na marnotrawienie energii i nadmierny konsumpcjonizm, który wpływa na zanieczyszczenie planety:

Debata była współrealizowana przez Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Zielona Góra działający w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim oraz Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej.

Program Miejskie Sprawy z udziałem prelegentów konferencji oraz galerię znajdziecie poniżej:

MIEJSKIE SPRAWY

120 uczniów i studentów z Zielonej Góry, Starosiedla i Gubina uczestniczyło w konferencji "Unia dla Eko – Eko świat zaczyna się w twojej głowie". W dzisiejszych Miejskich Sprawach rozmawiamy z prelegentami konferencji o tym, dokąd zmierza Eko-Unia i jakie wyzwania ekologiczne leżą przed Polską i województwem. Spotkanie zorganizowały:Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Zielona GóraKatolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Zielonogórsko-GorzowskiejMłodzieżowa Agencja Informacyjna MAIKA

Opublikowany przez Radio Zielona Góra Poniedziałek, 18 listopada 2019

 

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku