°C

Operator roweru miejskiego ma kłopoty finansowe

fot. daniel sawicki
 

Już 30 listopada, czyli za niecałe dwa tygodnie, rowery miejskie znikną z naszych stacji bazowych. Czy jednak wrócą na nie wiosną? Jak donoszą ogólnopolskie media, firma Nextbike, operator zielonogórskiego roweru miejskiego, ma poważne kłopoty finansowe i zostanie przejęta przez niemieckiego partnera.

System roweru miejskiego polega na użyczeniu rowerów samorządowi, z których za odpowiednią opłatą mogą korzystać mieszkańcy. Jednak, jak podają branżowe media, właściciel systemu, firma Nextbike znajduje się na krawędzi wypłacalności. Ratunkiem dla firmy ma być sprzedaż akcji niemieckiemu partnerowi Nextbike GmbH. Koszt transakcji to 11 mln zł.

Do warszawskiego oddziału Nextbike Polska skierowaliśmy pytania dotyczące stanu spółki. Chodziło o to, czy kłopoty przedsiębiorstwa nie odbiją się na kondycji zielonogórskiego roweru miejskiego.

Odpowiedź otrzymaliśmy od Aleksandry Maczkowskiej-Utraty z Biura Komunikacji Nextbike Polska:

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku