°C

Stelmet w gazie – wygrał z Niżnym Nowgorodem!

fot. materiały VTB
 

Koszykarze Stelmetu ENEI BC Zielona Góra szaleją - dziś pokonali na wyjeździe w lidze VTB Niżny Nowgorod 87-82!

Stelmet znakomicie zaczał mecz – był agresywny i skuteczny i w 5 minucie po wolnym Meiera prowadził 13-5! Meier, Zyskowski, Thomasson – to było trio Stelmetu, które dawało najwięcej punktów. W końcówce gra się trochę wyrównała, ale po 10 minutach zielonogórzanie prowadzili 24-20. 

Do 12 minuty Stelmet nadał był w gazie, ale gospodarze cisnęli coraz mocniej i zaczęli przejmować inicjatywę. Stelmet stracił skuteczność za to u gospodarzy coraz więcej punktów zdobywali Willis i znany z gry w PLK Lewis. Do przerwy gospodarze prowadzili 48-46. 

Fatalny początek 3 kwarty w wykonaniu gości spowodował, że w 35 minucie Niżny uciekł na 63-52 po punktach Strebkowa. Stelmet desperacko próbował wrócić do gry i po akcjach Ponitki i Hakansona po 30 minutach przegrywał tylko 63-69. 

Na 4 kwartą Stelmet wyszedł bez Meiera, który spadł za 5 fauli, a po 4 przewinienia mieli Zyskowski i Thomasson. Nasz zespół jednak atakował odważnie i zszedł na 4 punkty straty – w 34 minucie po wejściu Thomassona przegrywał tylko 69-73. Niżny szybko odpowiedział 5 punktami z rzędu i po trójce Astapkowicza prowadził 78-69. W 36 minucie jednak po trójce Koszarka Rosjanie prowadzili tylko 80-74, a minutę później 80-79, bo Ludde Hakansson najpierw trafił z półdystansu, a potem za trzy!

Na 1:51 przed końcem znowu Ludde i Stelmet prowadzi 81-80! Szwed kontynuował show i za chwilę po jego wolnych Stelmet prowadził 83-80. Do końca było 70 sekund.  Na pół minut przed końcem po niecielnym rzucie Niżnego Gordon miał wolne. Trafił, 85-80 dla Stelmetu i zielonogórzanie utrzymali prowadzenie, sensacyjnie wygrali 87-82 .

Bohaterem cały zespół, ale na  szczególne słowa uznania zasługuje Ludde Hakanson, który w 4 kwarcie zdobył 15 punktów!!! W całym spotkaniu Ludde miał 22 punkty, 8 zbiórek i 5 asyst. 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku