°C

Lechia rozczarowana, ale punkt szanuje

fot. Jacek Białogłowy
 

Piłkarze Lechii Zielona Góra zremisowali z Pniówkiem Pawłowice Śląskie w przedostatnim meczu, rozegranym jesienią w III lidze. To dopiero drugi remis podopiecznych Andrzeja Sawickiego w tym sezonie.

To nie był najpiękniejszy mecz – dużo było rwanej gry, przebijanek z jednej na drugą stronę boiska, również nieładnych fauli. W I połowie Lechia miała niewielką przewagę, ale nic z niej nie wynikało choć mogło…

W 15 minucie groźnie głową uderzał Małecki, w 30 – Górski uderzył ponad bramką, w 45 minucie znów Małecki miał szansę, ale piłka wyszła na róg. Goście odgryzali się kontrami – przejmowali piłkę w środku pola po niechlujnych podaniach Lechii i 2-3 razy zakotłowało się pod bramką Fabisiaka. Na szczęście Pniówek gola też nie strzelił.

W II połowie Lechia miała coraz większą przewagę i świetne okazje do strzelenia gola, ale zabrakło chyba trochę szczęścia. W 55 minucie Górski uderzył bowiem w poprzeczkę, a w 85 Boksiński w słupek. Im bliżej było końca meczu Pniówek był coraz bardziej cofnięty – wydawało się, że goście opadli z sił. Lechia jednak tego nie wykorzystała i mecz zakończył się bezbramkowym remisem. 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku