°C

Wyrównane derby minimalnie dla południa

fot. Jakub Lesiński
 

Zgodnie z zapowiedzią - ciężko było wskazać faworyta kolejnych lubuskich derbów szachowych. Poniedziałkowa rywalizacja pomiędzy północą i południem zakończyła się remisem 9:9. Ostatecznie - w punktacji dodatkowej zwyciężyła ta druga ekipa.

Do stołów rozstawionych w Sali Kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze zasiedli zarówno ci młodsi, jak i starsi, doświadczeni zawodnicy.

Po zakończeniu zmagań rozmawialiśmy z przedstawicielami obu zespołów:

Organizator zawodów, prezes Fundacji Mistrzostwa Szachowego, Marek Matlak:

W rozgrywanym tego samego dnia VIII turnieju szachowym z okazji Święta Niepodległości w grupie A zwyciężył zielonogórzanin Karol Kucza, który zgromadził 8 pkt. z dziewięciu partii. Uplasował się przed Aleksandrem Czerwońskim z Gorzowa i Piotrem Jagodzińskim z Żar (obaj po 7,5 pkt). Najlepszą zawodniczką okazała się Paulina Raczykowska z Kożuchowa, a najlepszym szachistą powyżej 60 lat został Zygmunt Boła z Gorzowa.


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku