°C

Ku pamięci więźniów politycznych

fot. Krzysztof Filmanowicz
 

Ku pamięci więźniów politycznych - odsłonięto dziś tablicę na murach aresztu.

O 10:00 na murach Aresztu Śledczego w Zielonej Górze odsłonięto tablice ku pamięci więźniów politycznych lat PRL. Uroczystości rozpoczęły się odśpiewaniem hymnu i wystąpieniami. Następnie odsłonięto tablice i złożono kwiaty:

W uroczystości udział wzięli przedstawiciele władz, służby więziennej, NSZZ Solidarność, duchowieństwa oraz byli więźniowie polityczni, represjonowani i antykomunistyczna opozycja.

Głos zabrali w imieniu Szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, Marek Budniak; wicewojewoda lubuski Wojciech Perczak, przewodniczący lubuskiej Solidarności Bogusław Motowidełko oraz w imieniu represjonowanych Andrzej Perlak. 

Organizatorem uroczystości było stowarzyszenie Civitas Christiana w Zielonej Górze we współpracy z Archiwum Państwowym i Urzędem Wojewódzkim.

Tablicę ufundowało Miasto Zielona Góra oraz Kostrzyńsko Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku