°C

W PPT o obchodach Święta Niepodległości

fot. Marta Czechowska
 

Zielona Góra szykuje się do Narodowego Święta Niepodległości. W poniedziałek będziemy obchodzić 101 rocznicę odzyskania niepodległości. W Politycznym Podsumowaniu Tygodnia głos w tej sprawie zabrali politycy.

Polacy wciąż uczą się świętować ten dzień – mówiła Olimpia Tomczyk – Iwko z Kukiz15, wymieniając np. marsze niepodległości:

Tym słowom sprzeciwił się Sławomir Kotylak z PO – KO. Mamy taki okres w naszej historii, w której wykorzystuje się elementy patriotyczne do walki politycznej – mówił:

Powinniśmy uczyć dzieci patriotyzmu – komentował Adam Misiaszek z PSL:

Bożena Ronowicz z PiS wskazywała, że obchody Święta Niepodległości powinny być radosne:

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Narodowe Centrum Kultury, 46 procent badanych obchodzi święto 11 listopada, a równo połowa nie obchodzi go w szczególny sposób.  22 procent badanych zamierza wywiesić flagę, 19 procent weźmie udział we mszy.

 

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku