°C

Spór o amfiteatr. Miasto komentuje

Fot.: zok.com.pl
 

Miasto zabiera głos w sprawie planów wybudowania sali koncertowo-konferencyjnej.

Przypomnijmy, inwestycja ma powstać w miejscu obecnego amfiteatru. W Zielonej Górze działa grupa sprzeciwiająca się tym planom. Protestujący chcą modernizacji amfiteatru, z uwzględnieniem jego charakteru i historii. Pikiety niezadowolonych zielonogórzan skomentował na naszej antenie wiceprezydent Zielonej Góry – Krzysztof Kaliszuk:

Sala koncertowo-konferencyjna miałaby kosztować maksymalnie 28 mln złotych. Do zrealizowania tej inwestycji zgłosiło się ponad 20 biur projektowych z Polski i zza granicy:

Wiceprezydent Kaliszuk dodaje, że wg niego, trzeba poczekać na rozstrzygnięcie konkursu. Na początku przyszłego roku, specjalna komisja złożona z profesorów z całej Polski, ma dyskutować na temat szczegółów tej inwestycji.

Krzysztof Kaliszuk

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku