°C

Tusk: Nie będę kandydował

Radio Zachód
 

Nie będę kandydował w zbliżających się wyborach prezydenckich - poinformował szef RE, były premier Donald Tusk w rozmowie z dziennikarzami Polsat News i TVN24.

„Do tego potrzebna jest kandydatura, która nie jest obciążana bagażem trudnych, niepopularnych decyzji, a ja takim bagażem jestem obciążony od czasów, kiedy byłem premierem” – powiedział Tusk.

Podkreślił, że będzie wspierał kandydata opozycji w nadchodzących wyborach prezydenckich.

„Ogłaszam tę decyzję dzisiaj, bo czas nagli, a nie chciałbym w żaden sposób utrudniać opozycji procesu wyłaniania kandydatur” – oświadczył były premier.

„Uważam, że możemy te wybory wygrać, ale do tego potrzebna jest kandydatura, która nie jest obciążana bagażem trudnych, niepopularnych decyzji, a ja takim bagażem jestem obciążony od czasów, kiedy byłem premierem” – podkreślił Tusk. 

„Wykorzystam każdą możliwość, aby nadal wzmacniać pozycję Polski w Europie i na świecie” – zadeklarował szef Rady Europejskiej.

W sierpniowym wywiadzie dla TVN24, Tusk zapowiadała, że 2 grudnia będzie mógł powiedzieć, jak widzi przyszłość polityczną Polski i swoją. Dodał, że jest kilka propozycji, i będzie je poważnie rozważał, także o charakterze bardziej międzynarodowym. Ale serce zawsze wyrywa się gdzieś tam nad Wisłę – mówił. 1 grudnia kończy się kadencja Tuska na funkcji szefa Rady Europejskiej.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku