°C

Jest akt oskarżenia przeciwko b. premierowi Kazimierzowi M.

Radio Zachód
 

Do Sądu Rejonowego dla m.st. Warszawy skierowany został akt oskarżenia przeciwko Kazimierzowi M. w związku z uchylaniem się od płacenia alimentów - dowiedziała się PAP w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie.

Prokurator oskarżył go o uchylanie się w okresie od marca do końca marca 2017 r. do końca września 2019 r. od płacenia alimentów orzeczonych przez sąd. Zaległości alimentacyjne byłego premiera wynoszą 124 tys. zł. Zdaniem prokuratury M. naraził pokrzywdzoną Izabelę O.-M. na niemożność zaspokojenia podstawowych potrzeb życiowych.

Jak dodał rzecznik prokuratury prok. Łukasz Łapczyński, oskarżony nie przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. Zgodnie z przepisami za uchylanie się od wypełniania obowiązku alimentacyjnego grozi do dwóch lat pozbawienia wolności.

Jako pierwszy o sprawie poinformował portal wPolityce.pl.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku